Kodcu.com’un düzenlemiş olduğu Mobil Yazılım Kodcu Kampı geçtiğimiz hafta sona erdi. Proje geliştirme süreçlerinden, efektif kod yazmaya, iOS uygulama geliştirme eğitiminden Android’e kadar birçok alanda, faydalı olduğunu düşündüğüm bilgilerin verildiği bir eğitim oldu.

Eğitimin yaşı yok, şu hayatta hepimiz öğrenciyiz ancak bazı mesleklerde hep çömezsiniz yani en azından ben öyle olunması gerektiğini düşünüyorum. Bilişim sektöründe herşey çok hızlı değişiyor, kendinizi güncel tutmanız bu işin önemli bir parçası, eğer tersini iddia ediyorsanız ya “bensiz bu şirket yürümez” rüyasına fazlasıyla dalmışsınızdır ya da şirketiniz ölü ozanlar derneğinin daimi üyesi haline gelmiştir. Güzel ülkemizde güzel şeyler de oluyor, Mobil Yazılım Kodcu Kampı bence buna en iyi örneklerden biri oldu. Bir aylık süreçte yeni bir dil öğrenmek veya derinlemesine analizler yapmak doğal olarak mümkün değil ancak bu tip etkinliklerin farklı bakış açıları kazandırdığı, kişiyi güncel tuttuğu ve en önemlisi de farkındalık yarattığı bir gerçek. Kısacası eğitim fırsatlarını değerlendirmek iyidir.

kamp-kodcu

Eğitim içeriğine gelecek olursak, Altuğ B. Altıntaş; Kanban, Test Driven Development, Behavior Driven Development, Effective Java ve Dessign Patterns konularında oldukça doyurucu bir eğitim içeriği sundu. Furkan Avcu, iOS Development; Suhap Şahin Android Development konularında eğitimler verdi.

Katkılarından dolayı Kodcu.com‘a, bütün eğitmenlere ve etkinliğe ev sahipliği yapan Koç Kuluçka Merkezi‘ne çok teşekkürler. Umarım önümüzdeki yıl, yine benzer bir etkinlik düzenlenir ve daha fazla geliştirici katılabilir.